Учени от Главната астрономическа обсерватория на Националната академия на науките (НАН) на Украйна заявиха, че многократно са забелязвали неидентифицирани летящи обекти (НЛО) над Киев и региона, съобщава Евроком.
Изследователите са открили множество НЛО от две станции за наблюдение на метеорите в Киев и село Винаровка. Това се казва в статия, озаглавена "Явлението на неизвестно място I. Наблюдение на събитията".
"Виждаме ги навсякъде. Наблюдаваме значителен брой обекти, чиято природа не е ясна", се казва в статията.
Съобщава се, че са записани както единични обекти, така и групи от НЛО. В същото време статията описва два различни вида НЛО. Те бяха наречени "космически" и "фантомни".
Още от Наука
Първият професионален радиотелескоп в България пристигна в Рожен – LOFAR-BG отваря нов прозорец към Вселената
България прави историческа крачка в радиоастрономията. В НАО „Рожен“ пристигна ключовото оборудване за първия професионален радиотелескоп LOFAR-BG, който ще стане част от най-голямата европейска радиоастрономическа мрежа. Проектът ще позволи изследване на Слънцето, магнитните полета, пулсарите и далечните галактики с безпрецедентна точност.
Германски учени откриха молекула, която може да обърне стареенето на клетките
Добавянето на фосфатидилхолин или холин към храната на червеи при експериментите е възстановило митохондриите до по-младежко и гъвкаво състояние
Създадоха изкуствен човешки ембрион, който може да развива органи
Пробивът стана възможен благодарение на прилагането на пространствена биология – технология, позволяваща клетките да бъдат разположени с изключителна прецизност, така че максимално точно да се възпроизведат естествените условия на ембрионалното развитие