Затворени вече са 770 училища
Внезапната грипна ваканция в няколко области скъси първия срок за учениците. Така част от тях останаха с неоформени оценки, предаде БТВ.
Голяма част от децата ще се върнат в клас чак на 7 февруари. Дългата 11-дневна почивка се дължи на сливането на грипната ваканция с междусрочната.
Учениците могат да бъдат спокойни за пролетната ваканция - тя ще остане 10 дни.
Затворените училища заради грип се увеличават и вече са 770. Най-много те са в София-град - над 270.
От днес не работят 40 училища в област Сливен, 71 - в Русе, 61 - в Монтана.
Учителите обаче са на работа, за да наваксат с оформянето на първия срок.
Ще се отучва през втория срок. Учениците, които все пак искат да се борят за по-високи оценки, могат да бъдат изпитани и в първите няколко дни на втория срок.
Междувременно Фейсбук страницата на здравното министерство буквално се препълни със съобщения на ученици, които умоляват да бъдат пуснати в грипна ваканция.
Още от България
Радев: Борисов говори за "Боташ" в синхрон с черната пантера от Шумен
Премиерът направи този странен коментар по време на посещението си в Шумен
Бойко Борисов от Шумен: Инвестиция за 70 млн. евро не се прави в среда на политически експерименти!
силната икономика не се гради с приказки, а с предприятия, които разширяват дейността си, създават заетост и дават перспектива на цели региони
Министър Абровски: Ще наложим контрол над вноса на мляко у нас
Земеделското министерство твърдо е решено да наложи справедливост за българските производители на млечни продукти