27 Декември, 2025

Учители отказват цветя, за да помогнат на болно момче

Учители отказват цветя, за да помогнат на болно момче

Учителите на три от големите училища в Търговище призоваха днес, на първия учебен ден, да не им подаряват букети. В съобщение, разпространено в социалните мрежи, те апелират заделените пари за цветя да бъдат дарени за лечението на Християн Христов. Инициативата подеха учители от Второ средно училище „Проф. Никола Маринов”, където Християн е ученик в 12-ти клас. От седемгодишно момчето има нарушена дефекация, част от дебелото му черво е атрофирало, а вече има и увредени нерви на седалището.

През годините семейството на Християн е преминало през десетки лекари – невролози, психолози, гастроентеролози и други, но диагноза така и не била поставена. Накрая получават и отказ за финансова подкрепа и от Фонда за лечение на деца в чужбина. Наскоро лекар от турската клиника „Мемориал” се е съгласил да прегледа Християн, но за целта е нужно първо да бъдат направени редица изследвания след което ще се назначи лечение или хирургична интервенция. Първоначалната сума, която е необходима за изследванията, е 1850 евро, но пари ще трябват и за други изследвания, транспорт, престой. Датата за преглед на Християн е 1 октомври, а семейството не разполага с необходимата сума.

Майката на момчето поде дарителска кампания – кутии за дарения са поставени в редица магазини и обществени места в Търговище, открита е и банкова сметка на името на Християн Ганчев Христов. В дарителската акция могат да се включат и всички желаещи като внесат пари в откритата банкова сметка: Уникредит Булбанк IBAN:  BG19 UNCR 70001523378617 BUC  UNCRBGSF

Сподели:

Коментари (0)

До 6 градуса на Стефановден, вятърът се усилва

До 6 градуса на Стефановден, вятърът се усилва

Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, в София – около минус 3°. 

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания: