21 Август, 2026

Учителите в Бургас искат да се тестват и учениците

Учителите в Бургас искат да се тестват и учениците

Децата общуват със семействата си и също пренасят вируса, смятат педагозите

Днес започна масовото тестване на учителите за COVID-19 в Бургас. То става по график и ще продължи до края на седмицата.

Тестването с бърз антигенен тест е доброволно, но учителите в Бургас са категорични, че това ще доведе до спокойствие в учебния процес. Преподавателите обаче изразиха становище, че процесът трябва да е двустранен. По думите им е добре да се тестват и учениците, защото те общуват със семействата си и също пренасят вируса, предаде БГНЕС.

В някои бургаски училища желаещите да се тестват достига до 80% от преподавателите. Бургас ще бъде и първият град, където ще започне и ваксинирането им. Около 30 % от учителите в морския град искат да се ваксинират, но списъкът се допълва непрекъснато, съобщиха от РИО Бургас.
Сподели:
Протест пред посолството на РС Македония в защита на Ива Махайлова

Протест пред посолството на РС Македония в защита на Ива Махайлова

Според фондация "Македония" Михайлова е жертва на катастрофа и вече над 10 месеца съдът в Северна Македония не й позволява да се оперира по спешност в България

Каква ще е минималната заплата за 2027 - развръзката ще е утре

Каква ще е минималната заплата за 2027 - развръзката ще е утре

Националният статистически институт трябваше да представи на участниците в преговорите данните медианната заплата

Българското посолство във Вашингтон влезе в топ класация на Washington Post

Българското посолство във Вашингтон влезе в топ класация на Washington Post

Оценките засягат над 175 дипломатически мисии в американската столица, а България се нарежда след Камбоджа и Украйна

Коментари (0)