17 Май, 2026

Учредителят на партията на Божков: Не го познавам и не си комуникираме

Учредителят на партията на Божков: Не го познавам и не си комуникираме

Борил Соколов

Олигархът от Дубай нямало да има юридическа връзка с бъдещата формация

„Нямам връзка с Васил Божков, бил съм маркетингов директор в „Еврофутбол“, но след това напуснах по взаимно съгласие. Свързах се с платформата „Българско лято“. Аз не съм се срещал с Васил Божков и е силно казано, че съм дясната му ръка. Той няма намерение да става нито депутат, нито министър. Нашите цели ще ги определим чрез референдуми, които ще бъдат правени в бъдеще“. Това заяви пред БНР Борил Соколов по повод събирането на инициативен комитет за учредяване на партия „Българско лято“. 

„Хора като мен се възползват от гласността, която може да даде Васил Божков за нашите идеи. Аз нямам никакъв политически опит, но търсим хора, които имат идеи. Ще имаме изслушване, след което ще изберем кой да е председател на бъдещата партия. Васил Божков не налага своите мнения. Г-н Божков има пиари и комуникирам единствено с тях“, каза още Соколов. Той подчерта, че Васил Божков нямало да има юридическа връзка с бъдещата партия и никъде не стоял подписа му. Припомняме, че при събирането на инициативния комитет за бъдещата партия се събраха 60 души, чиито имена останаха неизвестни. 
Сподели:

Коментари (0)

Откриха следи от мечка и малко мече по тялото на загиналия на Витоша мъж

Откриха следи от мечка и малко мече по тялото на загиналия на Витоша мъж

Сигналът към спешна помощ бил подаден в 13.36 ч. В 14.15 ч. линейката е пристигнала на мястото. Откритият починал мъж е 35-годишен.

Божанов: Не подкрепихме мерките срещу високи цени, рискът е от обратен ефект

Божанов: Не подкрепихме мерките срещу високи цени, рискът е от обратен ефект

Ако започнем да наблюдаваме опити за договаряне с кръгове и кръгчета отдолу, ще подходим със същата твърдост, както и спрямо предишния кабинет, заявяват от "Да, България"

 Решението за Международен ден на музеите, 18 май, е взето в Москва

Решението за Международен ден на музеите, 18 май, е взето в Москва

Думата "музей" е от гръцки произход, произлиза от "mouseion", което е било мястото (например храм), което било посветено на музите, покровителките на изкуствата в гръцката митология