Удължават извънредната епидемична обстановка у нас. Това съобщи премиерът в оставка Бойко Борисов по време на среща с министрите си, цитиран от БГНЕС.
„Туроператорите искат да знаят как ще премине сезонът. Утре ще приемем удължаването на извънредната епидемична обстановка, за да могат да важат всички мерки и хората да имат яснота", каза Борисов.
„Чудя се на тази безотговорност в България, настават толкова тежки времена, ние един месец чакаме да си отидем. И понеже сме отговорни затова сме тука, после да става каквото ще, ние имаме грижа за вас, за хората, за всички. Трябваше отдавна да сме изчегъртани, да има тука един да тропа по масата и да вика „Путин, дай туристи”, коментира Борисов.
„Утре ще пратим и Плана за възстановяване и развитие, ако искат да го подписват. И щаб медицински не направиха, и план нямат, само казват не е хубаво, дайте да видим вашия. Нямат министри, нямат екипи да се види какво ще се прави във всичките тези сфери“, каза Борисов.
„Защо сменят правилата - заради президента, за да има служебна победа. Някой като започне да прави нещо с умисъл, народът винаги го наказва“, подчерта още Борисов.
Министърът на туризма в оставка Марияна Николова заяви, че страната ни е готова за началото на летния туристически сезон и той ще се проведе при спазването на всички протоколи. Той ще бъде съгласуван с всички здравни власти.
„Правилата за влизане в страната ни трябва да бъдат конкурентни с тези в другите страни. Те трябва да са в помощ на българския туризъм. В страната ще се влиза по три начина. Първият – с ваксинационен сертификат. Вторият начин ще бъде влизане чрез отрицателен PCR или сертифициран антигенен тест. Третият възможен начин ще бъде чрез документ за преболедуване през последните 6 месеца”, обясни здравният министър в оставка проф. Костадин Ангелов.
Още от България
Гълъб Донев се сети: Ще защитя държавния интерес в „Международен панаир Пловдив“ АД
С подаденото заявление финансовото министерство застава зад предприетите от Министерството на икономиката и индустрията съдебни стъпки.
Докато рицарите на българщината не влязат в историята, престъпни идеологии ще тровят децата ни
И точно защото ги няма в историята заради робите на Москва, младите хора стават удобна почва на отровните стрели на вражеската пропаганда
Анкета: Успешни ли бяха първите 100 дни на кабинета "Радев"?
Изтекоха 100-те дни от управлението на кабинета на Румен Радев. Каква е оценката на гражданите за управлението му досега