Над 100 кг хероин е открит при проверка на автомобил на граничния пункт "Капитан Андреево", съобщава БНР.
Преди два дни, на 15-и август, на пункта пристигнала кола с френска регистрация,на път от Турция през България за Франция.
В превозното средство, управлявано от френския гражданин Х.А., пътували съпругата му и двете им малолетни деца, както и домашните им любимци - две кучета.
По метода "анализ на риска" автомобилът е селектиран за щателна митническа проверка. В специално изградени тайници, в пода на колата, достъпни след демонтаж на седалките, както и на мястото на резервната гума, са намерени общо 209 пакета, облепени с фолио и съдържащи бежово прахообразно вещество.
Общото количество на иззетия наркотик е 104.940 кг, на стойност по цени за нуждите на съдебната система 9 444 600 лева.
Дрогата и лекият автомобил са иззети, а с постановление на прокуратурата от днес Х. А. е задържан за 72 часа, в рамките на които предстои да бъде внесено искане в съда за постоянна мярка за неотклонение "задържане под стража".
Разследването по случая продължава. По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Окръжна прокуратура – Хасково.
Още от Улицата
Асен Василев: Радев завари почти 7 млрд. евро! Оправданията му „хазната е празна“ са обидни за българските граждани
„Ние не се оправдавахме, не се вайкахме. Седнахме, работихме и направихме два добри за българската икономика бюджета“, заяви лидерът на „Продължаваме промяната
Нулева инфлация за май обяви НСИ
Изчислението е направено по националната методология от Националния статистически институт, който отчете 3.8% инфлация от началото на годината
Войната на пътищата ескалира - ИПБ отчита ръст на жертвите
В свой анализ от Института по пътна безопасност (ИПБ) посочват, че за периода от 5 юни досега по пътищата на страната са загинали 16 души, при шестима за същия период на миналата година. Според експертите това представлява увеличение от близо 170%