12 Юни, 2026

Удостоверяването на машините за гласуване започва днес

Удостоверяването на машините за гласуване започва днес

Не съществува риск да няма машинно гласуване, увери министърът на електронното управление

Не съществува риск да няма машинно гласуване. Дейностите, които предстоят да бъдат направени започнаха достатъчно рано. В петък получихме от ЦИК машините, които трябва да бъдат удостоверени. Днес в 10.00 часа в министерството на електронното управление ще започнат работата си екипите по удостоверяването им. Това коментира в ефира на Нова тв Валентин Мундров, министър на електронното управление. Той подчерта, че машинно гласуване ще има.

„Смятам, че в рамките на тези две седмици ние ще удостоверим машините и ще предоставим възможността на ЦИК те да бъдат изпратени по секционните избирателни комисии. Машините за гласуване са над 11 600", добави той.

По думите му в министерството на електронното управление е изградена защитена среда с изисквания и правила. „В нея никой не може да влиза с телефон", уточни Мундров.

Той добави, че е професионалист и над 20 години се занимавам с информационни технологии. „Моята цел винаги е била да бъдат предоставени услуги на гражданите и бизнеса, така че да бъде улеснен животът им. С господин Йоловски сме достатъчно добър екип. В рамките на 9 месеца направихме добри неща за хората", каза още той.
Сподели:
Екстремното време в Европа взело 200 000 жертви за 4 години

Екстремното време в Европа взело 200 000 жертви за 4 години

От организацията предупреждават, че очакваните по-високи от средните температури през летния сезон представляват сериозна опасност за здравето, като могат да доведат до изтощение от жега и животозастрашаващ топлинен удар

Демерджиев се зарече да спре джигитите на пътя

Демерджиев се зарече да спре джигитите на пътя

Вътрешният министър е разпоредил мащабни действия срещу опасното шофиране - дрифтовете и гонките, като проверките са започнали от Пловдив

С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев

С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев

Общински съветници на БСП връчиха днес на столичния кмет макет на МОЧА, с подтекста - да бъде възстановен омразния символ на съветска окупация на България

Коментари (0)