16 Март, 2026

Удостояват с почетен плакет автора на спорния роман "Време разделно"

Удостояват с почетен плакет автора на спорния роман "Време разделно"

Антон Дончев

Той ще бъде връчен на Антон Дончев от вицепремиера Йотова по случай 90-годишния му юбилей

На 14 септември, понеделник, в 11.00 часа в Гербовата зала на "Дондуков" 2 Илияна Йотова ще удостои акад. Антон Дончев с почетния плакет на вицепрезидента. Това съобщи прессекретариатът на държавния глава.

Плакетът се връчва на акад. Дончев в знак на признание за огромния му принос към развитието на българската култура и духовност и по повод 90-годишния му юбилей, чието честване е под патронажа на вицепрезидента Йотова.

По-късно същия ден, в 18.00 часа в зала 3 на Националния дворец на културата, вицепрезидентът ще присъства на празничния концерт-спектакъл по случай 90-годишнината от рождението на академика.

Президенството с мандата на Румен Радев се сеща преди всичко за творци, свързани с БСП, когато трябва да се раздават специални държавни награди. Освен това не е тайна, че акад. Дончев е със спорна репутация в академичните и творчески среди, макар да се счита за един от доайените на българската духовност.

Сподели:

Коментари (0)

Триумф на авторското кино: най-важните награди и изненади на Оскари 2026

Триумф на авторското кино: най-важните награди и изненади на Оскари 2026

Пол Томас Андерсън и филмът „One Battle After Another“ доминираха на Оскарите 2026 с шест награди, включително за най-добър филм и режисьор. Майкъл Б. Джордан спечели първия си „Оскар“, а „Sinners“ и „Frankenstein“ се отличиха в ключови категории на 98-ата церемония.

Нова версия на „Salvator Mundi“, свързвана с Леонардо да Винчи, предизвиква световен интерес

Нова версия на „Salvator Mundi“, свързвана с Леонардо да Винчи, предизвиква световен интерес

Версия на „Salvator Mundi“, свързвана със студиото на знаменития творец, привлече вниманието на престижния арт панаир TEFAF. Картината има сходство с произведението, продадено за рекордните 450 милиона долара

Криза в столични театри - някои от тях на крачка да затворят

Криза в столични театри - някои от тях на крачка да затворят

Финансови затруднения изпитват Народния театър „Иван Вазов”, Сатиричният „Алеко Константинов”, Театър „Българска армия”, Младежки театър „Николай Бинев“, Софийската опера и балет, Музикалният театър и някои театри в провинцията