При това той отбеляза, че президентът на САЩ Доналд Тръмп „постоянно следи“ темата за приключване на войната
В Съединените щати войната на Русия срещу Украйна се счита за една от най-важните за разрешаване. И по въпроса за нейното урегулиране има определен напредък.
Такова изявление направи специалният пратеник на президента на САЩ Доналд Тръмп – Стив Уиткоф, по време на Американския бизнес форум в Маями. Според него в Уошингтън са убедени, че ще успеят да приключат руско-украинската война.
Уиткоф добави, че войната в Украйна „трябва да бъде разрешена следваща“ след Газа:
„Имаме да свършим голяма работа по протоколите за сигурност за Украйна. Техническите екипи трябва да проведат множество обсъждания на ниско ниво, преди към тях да се присъединят ръководителите“ , подчерта той.
При това той отбеляза, че президентът на САЩ Доналд Тръмп „постоянно следи“ темата за приключване на войната в Украйна.
Войната в Украйна: това трябва да знаете
През вчерашния ден руските окупационни войски са извършили 100 щурмови действия на участъка при Покровск. През годината по-голям брой щурмове са регистрирани само два пъти.
Междувременно BI, позовавайки се на украински военни, пише, че зоната на поражение от дронове на фронта се разширява. Отбелязва се, че използването на дронове със среден обсег става все по-разпространено. Как Украйна, така и Русия използват повече дронове със среден обсег за удари по позиции на противника на разстояние 100–200 километра от фронтовата линия.
Още от Свят
Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена
Командирът на подразделението Kurt & Company Group от състава на 28-а отделна механизрана бригада „Рицарите на Зимния поход“ с позивна Курт заяви, че тежки сражения и престрелки се водят в целия град
Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал
От украинските ВВС уточняват, че пилотът е в безопасност. Той е бил успешно евакуиран и транспортиран в медицинско заведение за прегледи и диагностика.
Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход
Руският опозиционер Михаил Ходорковски също смята, че новите мобилизирани няма да променят коренно хода на войната