2 Юни, 2026

Уиткоф след вчерашната среща в Берлин: Има значителен напредък

снимка: БГНЕС

Повече от 5 часа продължиха преговорите с участието на Володимир Зеленски и специалните пратеници на Тръмп в Берлин, с надеждата да бъде постигнат някакъв резултат в усилията да бъде прекратена войната в Украйна

Преговорите между украински и американски представители с участието и на Володимир Зеленски и в търсене на опит за прекратяване на войната в Украйна приключиха след повече от 5 часа и ще бъдат възобновени днес. Това съобщи украински президентски съветник.

Според него Зеленски ще коментира преговорите, след като те приключат. Специалният американски пратеник Стив Уиткоф заяви, че в Берлин е бил постигнат значителен напредък, но типично за американския подход в дипломацията, не се казват повече подробности.

Преди разговорите украинският президент Володимир Зеленски предложи да се откаже от целта на Украйна да се присъедини към НАТО в замяна на категорични гаранции за сигурност от Запада, в по-голяма конкретика - от САЩ.

Сподели:
В Русия готвят официални бракове от 14-годишна възраст, руснаци обявиха Путин за талибан

В Русия готвят официални бракове от 14-годишна възраст, руснаци обявиха Путин за талибан

„Дори потребители, които обикновено подкрепят действията на властите или демонстрират лоялност към държавната политика, реагираха изключително негативно на тази идея“, заяви водещият анализатор

 Politico: ЕС налага нови санкции на руския патриарх Кирил, банките и сенчестия флот

Politico: ЕС налага нови санкции на руския патриарх Кирил, банките и сенчестия флот

Може също така да удължи санкциите срещу руските енергийни компании „Лукойл“ и „Роснефт“

Мадяр вижда възможност за бързо отпушване на преговорите за членство на Украйна с ЕС

Мадяр вижда възможност за бързо отпушване на преговорите за членство на Украйна с ЕС

Унгарският премиер изрази надежда, че ще бъдат изгладени отношенията между Будапеща и Киев по въпроса за унгарското малцинство в Украйна

Коментари (0)