6 Юни, 2026

Украински дронове блокираха работата на руско петролно пристанище, пламнаха кораб и помпена станция

Снимка: архив

Това е първото по рода си нападение на дронове срещу едно от най-големите пристанища за износ на петрол и горива, отбелязва Ройтерс. 

През тази нощ украински дронове преустановиха товарните дейности на руското пристанище Приморск на Балтийско море, съобщи служител на украинските разузнавателни служби, цитиран от Ройтерс и БТА.

Той заяви, че атаката е предизвикала пожар на пристанището, смятано за ключов център за износ на руски петрол. Не се уточнява дали дейностите все още са блокирани. 

Губернаторът на Ленинградска област, където се намира пристанището, обяви по-рано днес, че при атаката са се подпалили кораб и помпена станция. Той се въздържа от коментари за други щети. Служителят твърди, че пожарите са били потушени и че няма петролни разливи.

Това е първото по рода си нападение на дронове срещу едно от най-големите пристанища за износ на петрол и горива, отбелязва Ройтерс. 

Сподели:
Мицоски:  Коща и Радев нямат значение! Знам какво предстои за нас, срещнах се с Макрон и Мерц

Мицоски: Коща и Радев нямат значение! Знам какво предстои за нас, срещнах се с Макрон и Мерц

И днес Мицкоски не пропусна да повтори, че няма да позволи промени в Конституцията, което означава, че той и ръководеното от него правителство на практика се отказва от започване на преговори за членство в ЕС

Исламабад опитва да реанимира диалога между Иран и САЩ

Исламабад опитва да реанимира диалога между Иран и САЩ

През последните дни двете страни си размениха удари въпреки действащото от близо два месеца примирие.

Киев: Путин пропусна своя шанс да излезе от тази неуспешна за него война!

Киев: Путин пропусна своя шанс да излезе от тази неуспешна за него война!

Според изявлението на Андрий Сибига в социалната мрежа X за руснаците няма добри новини. И няма да има

Коментари (0)