25 Февруари, 2026

Украински депутат: Окупаторите осъзнават - всички ще умрат на наша земя

Украински депутат: Окупаторите осъзнават - всички ще умрат на наша земя

снимка: Униан

Русия продължава да атакува цивилни цели в Украйна – въпреки продължаващите преговори с посредничеството на Вашингтон

Украинският депутат Олександър Федиенко от партията „Слуга на народа“ заяви, че руснаците – колкото и да са глупави – осъзнават, че ще умрат на украинска земя в пълномащабната война, която Владимир Путин започна преди повече от три години.

„Руснаците бързат и оказват натиск, защото дори тъпото им (пушечно) месо разбира, че всички ще умрат на нашата земя“, каза Федиенко, цитиран от агенция УНИАН. И отбелязва, че Русия изглежда е произвела значително количество балистични оръжия.

Русия продължава да атакува цивилни цели в Украйна – въпреки продължаващите преговори с посредничеството на Вашингтон.

"Разговаряме с Русия. Не ми харесват бомбардировките, бомбардировките продължават и продължават хиляди млади хора да умират всяка седмица. Бихме искали това да спре", каза президентът на САЩ Доналд Тръмп, който още в предизборната си кампания обяви, че едно от първите неща, което ще направи, е да спре войната в Украйна

Украинският президент Володимир Зеленски изрази разочарование за липсата на отговор от страна на САЩ на отказа на руския президент Владимир Путин да приеме тяхното предложение за прекратяване на огъня, предаде Франс прес.

„Украйна прие американското предложение за пълно и безусловно прекратяване на огъня. Путин отказва. Чакаме Съединените щати да отговорят - досега няма отговор", каза Зеленски във всекидневното си обръщение към нацията след поредната нощ на руски смъртоносни удари в Украйна.

Украинският лидер обаче е песимист, защото смята, че Русия ще продължи да убива, независимо от това какви наративи се чуват от Москва.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:

Коментари (0)

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Президентът на страната, жертва на руската агресия, коментира съобщенията, че Съединените щати целят да прекратят войната до 4 юли, деня на 250-годишнината от независимостта на САЩ

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

С документа се призовава за незабавно и безусловно примирие и "всеобхватен, справедлив и устойчив мир"

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден