19 Март, 2026

Украински дрон е ударил руско военно летище в Новгород

Украински дрон е ударил руско военно летище в Новгород

Един самолет е бил повреден, възникнал е пожар, но няма пострадали

Руските военни съобщиха, че Украйна е извършила нападение с дрон срещу военно летище в Новгородска област, като при пожара на съоръжението е бил повреден един самолет, уточни ТАСС.

"Днес около 10:00 ч. московско време режимът в Киев е извършил терористична атака с помощта на безпилотен летателен апарат от типа "коптер" на военно летище в Новгородска област", съобщи руското министерство на отбраната в събота.

От министерството съобщиха, че дронът е бил засечен от селището на поста за външно наблюдение на летището и е бил улучен със стрелково оръжие.

"В резултат на терористичната атака на територията на летището в зоната за паркиране на самолетите е избухнал пожар, който е бил незабавно потушен от противопожарните екипи", заявиха от Министерството на отбраната.

Както отбелязаха от военното министерство, "един самолет е бил повреден, няма пострадали в резултат на терористичната атака".
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Ще взривим Южен Парс със сила, каквато Иран никога не е виждал

Тръмп: Ще взривим Южен Парс със сила, каквато Иран никога не е виждал

Ескалацията вече повлия на глобалните пазари: цените на петрола Brent нараснаха до 114 долара за барел, а газът поскъпна с повече от 20%

Рюте: Съюзниците  от НАТО ще намерят начин да възобновят движението през Ормузкия проток

Рюте: Съюзниците от НАТО ще намерят начин да възобновят движението през Ормузкия проток

Европейските лидери се опасяват да не бъдат въвлечени в непредсказуем конфликт, чиито цели не разбират напълно и който е непопулярен сред собствените им граждани

Атака със стотици дронове срещу Москва? Лъже ли Кремъл и защо?

Атака със стотици дронове срещу Москва? Лъже ли Кремъл и защо?

По-рано президентът Владимир Путин заяви, че регионалните прекъсвания на комуникациите може да се наложат, за да се защитят хората от атаки с дронове