10 Януари, 2026

Украински дрон взриви хеликоптер на руско летище, още един е повреден

Украински дрон взриви хеликоптер на руско летище, още един е повреден

Снимка: EPA/BGNES

Атаката е била част от по-широка украинска операция, насочена към множество руски летища и военни съоръжения същата вечер

Украински дронове удариха международното летище Брянск в Русия през нощта на 6 юни, унищожавайки един боен хеликоптер и повреждайки друг

Съобщението дойде от руски служители по извънредните ситуации, цитирани от независимата медия Astra, предаде Киев индипендънт.

Атаката е била част от по-широка украинска операция, насочена към множество руски летища и военни съоръжения същата вечер.

Според източници на Astra от руското Министерство на извънредните ситуации, атаката е унищожила хеликоптер Ми-8, след като бордовите му боеприпаси са детонирали. Втори хеликоптер, боен Ми-35, също е бил повреден, въпреки че мащабът на щетите остава неизяснен.

Съобщава се, че ударът е причинил допълнителни разрушения по летищната инфраструктура и спасителните съоръжения, но не се казва за жертви.

Източници от украинските специални служби потвърдиха пред Astra, че летище Брянск е било сред предвидените цели на атаката.

Сподели:

Коментари (0)

Путин е разярен! Ето защо Русия удари с „Орешник“

Путин е разярен! Ето защо Русия удари с „Орешник“

Според експерт Москва е разочарована, че на практика е била отстранена от дипломатическите преговори между САЩ, Украйна и европейците

Франция промени датите на среща на върха на Г-7, за да се наслади Тръмп на бойни изкуства

Франция промени датите на среща на върха на Г-7, за да се наслади Тръмп на бойни изкуства

Причината е ангажимент на американския президент на 14 юни, когато в Белия дом е планирано събитие по смесени бойни изкуства (MMA) по повод неговия 80-и рожден ден

АФП: Българският политик и дипломат Николай Младенов е ключовата фигура в плана на Тръмп за мир в Газа

АФП: Българският политик и дипломат Николай Младенов е ключовата фигура в плана на Тръмп за мир в Газа

Очаква се самият Тръмп да оглави борда. Американското издание „Аксиос“ съобщи, че президентът на САЩ вероятно ще обяви състава на борда още следващата седмица