В района на руското селище Азов в Ростовска област беше взривен тръбопровод, по който се изпомпваха нефтопродукти от местно нефтено депо до танкери в пристанищната зона на Азовско море, съобщи украинската агенция УНИАН.
Според Главното разузнавателно управление (ГУР) на украинското Министерството на отбраната товаренето на танкери с петролни продукти е спряно за неопределен период от време. „Обектът е използван от държавата-агресор за военни цели, за подпомагане на воденето на геноцидна война срещу Украйна“, отбелязват от ГУР. Ростовска област граничи с Украйна.
Украйна атакува руски петролни рафинерии от месеци. Председателят на Службата за сигурност Василий Малюк отбеляза, че украинските дронове, удрящи руски рафинерии, са намалили производството и преработката на петрол в Руската федерация с 12 процента.
Още от Свят
The Washington Post: Беларус се оказа между натиска на Путин и ултиматума на Зеленски
Кремъл продължава да търси начини да въвлече Беларус по-активно във военните си планове, докато Украйна демонстрира готовност да нанася удари по обекти, използвани в подкрепа на руската армия.
Италия арестува двама мъже заради шпионаж в полза на Русия
Единият от задържаните е „бивш служител на националната разузнавателна общност“
Украйна потвърди: Заподорязаната за атентата в Монако е убита, задържан е служител на спецслужбите
Вторият задържан е бивш служител на правоохранителните органи