1 Февруари, 2026

Украински дронове атакуваха мощно три руски военни летища

Украински дронове атакуваха мощно три руски военни летища

По информация на Украйна и Силите за отбрана са унищожени поне 6 самолет и други 8 са повредени сериозно

Украйна атакува масирано с дронове три руски военни летища тази нощ - край Морозовск в Ростовска област, Енгелск в Саратовска област и Ейск в Краснодарския край. Взривове имаше и в Курск, съобщава УНИАН.

Според руските власти са свалени 44 дрона от общо 53. Местните жители твърдят, че са чули между 10 и 30 взрива.

Според анализатори на летището в Морозовск, например, може да са се намирали до 30 самолета в момента на удара.

Източници на агенцията  съобщават, че атаката е спецоперация на Службата за сигурност на Украйна и Силите за отбрана, като са унищожени поне 6 самолета, а още 8 са съществено повредени. На летището са базирани Су-24, Су-24М и Су-34, които Русия използва за атаки по позиции на ВСУ и украински градове. Същите източници твърдят, че поне 20 души са убити или ранени.

Сподели:

Коментари (0)

Британски полковник: Армията на Путин е на ръба на колапса

Британски полковник: Армията на Путин е на ръба на колапса

Хамиш де Бретон Гордон пише, че руските въоръжени сили са в дълбок упадък, за което говорят данни, че ранени затворници, много от които без ръце или без крака, са принудително изпращани обратно на фронта.

Али Хаменей  заплаши САЩ със силен удар

Али Хаменей заплаши САЩ със силен удар

Изявлението на 86-годишния аятолах е най-директната заплаха, отправяна от него досега, посочва АП. Изказването му бе разпространено от иранската държавна телевизия.

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

В същото време окупаторите са постигнали успех на Покровското и Гуляйполското направление. Това се посочва в новия отчет на американския Институт за изследване на войната