Украинският президент Володимир Зеленски подчерта, че Русия вече не е толкова силна, колкото изглеждаше по-рано
Не се очаква планираният парад в Москва на 9 май да включва тежка техника, а има и заплаха от дронове. Държавният глава заяви това по време на речта си при откриването на VIII-та среща на върха на Европейската политическа общност в Ереван.
„Русия обяви парад за 9 май, но на този парад няма да има военна техника. Ако е вярно, ще бъде за първи път от много години, когато те няма да могат да си позволят да имат оръжия на парада. Украински дронове също могат да долетят на този парад. Това показва, че те вече не са толкова силни, както по-рано“, цитира Униан изказването на Зеленски.
В същото време, подчерта украинският президент, натискът върху Русия трябва да се поддържа, включително чрез санкции. Държавният глава е благодарен на Европейския съюз за въвеждането на 20-ия пакет от ограничителни мерки срещу Русия, но ограниченията върху руския петрол, банките и други подобни мерки трябва да бъдат засилени.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)