16 Декември, 2025

Украински генерал: Подготвяме две изненади за Путин, руснаците не си и представят какво ги чака

Украински генерал: Подготвяме две изненади за Путин, руснаците не си и представят какво ги чака

Олег Апостол, снимка: Facebook

По думите на Олег Апостол "Винаги първи!" е девизът на Десантно-щурмовите войски на Въоръжените сили на Украйна

"В Сумска и Курска област ситуацията в момента е частично стабилизирана. По-конкретно, населеното място Андреевка вече е освободено от ВСУ, а друго ще бъде деокупирано в най-близко време".

Това казва  Олег Апостол, новият командир на ДШВ на ВСУ в първото си интервю за украинската медия "Телеграф".

Апостол е "жива легенда" - бригаден генерал, герой на Украйна, известен с позивната "Формоза“, командваше 95-та отделна десантно-щурмова бригада на ДШВ. Нейните подразделения се биха в Донбас и постигаха успехи в настъплението към Курска област.

По думите на Олег Апостол, в момента в тези райони се води активна работа.

Украинската медия уточнява, че след записването на интервюто подразделенията на Силите за отбрана на Украйна са освободили селището Кондратовка

"Ние постоянно работим не само върху количествения компонент, но и върху качественото развитие. Например, променихме принципа на водене на огън и имаме добри резултати. Има и някои други технологични новости, но няма да ги разкривам на врага. Разбираме, че руските сили ще изучават подробно това интервю", подчертава Апостол.

Той добавя, че в "момента подготвя две изненади за армията на РФ", за едната от които вече има всичко необходимо, а за другата са му необходими ресурси и време, но планира да я реализира съвсем скоро.

"Ако всичко се получи, на врага ще му бъде много трудно. Това се отнася както за технологичното, така и за инженерното подобряване на нашите позиции. Ще направим на руснаците такива кил-зони (зони на поражение, в които личният състав не може да оцелее и не може да ги премине), че ще умират на групи. Ако стигнат дотам, тогава днешните загуби ще им се сторят минимални", коментира командирът.

Източник: Фокус

Сподели:

Коментари (0)

Унгария се инати за разширяването на ЕС, блокира документ заради Украйна

Унгария се инати за разширяването на ЕС, блокира документ заради Украйна

Настоящото унгарско правителство оправдава несъгласието си с присъединяването на Украйна към ЕС, като посочва големите финансови нужди и обвинява жертвата на руската агресия за правата на унгарското малцинство

Зеленски призова Холандия: Подкрепата сега е също толкова важна, колкото и през 2022 г.

Зеленски призова Холандия: Подкрепата сега е също толкова важна, колкото и през 2022 г.

На фона на продължаващите мирни преговори украинският президент предупреди холандските законодатели, че дипломацията не трябва да отслабва подкрепата, настоявайки, че защитата на Украйна сега е толкова решаваща, колкото и в началото на войната

Зеленски: Путин използва всеки метър от украинската територия за аргумент в преговорите, но ние държим земята си

Зеленски: Путин използва всеки метър от украинската територия за аргумент в преговорите, но ние държим земята си

Украинският държавен глава направи изявлението по време на съвместна пресконференция с холандския премиер Дик Схоф в Хага. Русия постоянно се опитва да създаде фалшиво впечатление за ситуацията на фронтовата линия, каза Зеленски.