4 Август, 2026

Украински министър иска да влезе в Москва с танкове, Захарова го упътва към Айдахо

Украински министър иска да влезе в Москва с танкове, Захарова го упътва към Айдахо

 Официалният представител на Министерството на външните работи на Руската федерация Мария Захарова коментира обещанието на украинския министър на инфраструктурата Владимир Омелян да влезе в Москва с танкове, предава РИА Новости.
По-рано Омелян, коментирайки инициативата за създаване на единно транспортно пространство с Русия, заяви, че определено ще посети Москва, но с танкове - „заедно със съюзниците".
„Скъпи приятелю, та Москва, в която вие ще влезете „заедно със съюзниците на танкове“ , се намира в американския щат Айдахо (град Москоу – бел.р.).Така че напред и с песни!“, написа Захарова в социалната мрежа „Туитър“.
Руският сенатор Алексей Пушков също отговори на украинския министър, като му напомни, че и Адолф Хитлер е имал „сериозни намерения да влезе в Москва“, като същевременно изрази увереност, че „киеварите могат да влязат единствено в помийна яма”.
Сподели:
СДВР:  Незабавно е започната проверка по случая на нападение над италиански граждани пред столичен хотел

СДВР: Незабавно е започната проверка по случая на нападение над италиански граждани пред столичен хотел

По-рано италиански медии съобщиха за предполагаеми провокации и антисемитски прояви срещу група млади италиански евреи, намиращи се в София.

"Русия отново тества бдителността на НАТО" - Полша прехвана руски шпионски самолет, третият за пет дни

"Русия отново тества бдителността на НАТО" - Полша прехвана руски шпионски самолет, третият за пет дни

Руски разузнавателен самолет Ил-20 е бил засечен на около 56 километра североизточно от град Кошалин и е бил прехванат от два полски изтребителя

Марко Рубио обяви напредък в разговорите с Иран и Оман за Ормузкия проток

Марко Рубио обяви напредък в разговорите с Иран и Оман за Ормузкия проток

"Може да имаме сделка още днес или утре за отварянето на протока"

Коментари (0)