ВСУ атакува руския завод „Стрела“, специализиран в производството на електроника за военно-промишления комплекс на Руската федерация. И вече той не е състояние да работи след атаката, съобщава в Telegram канал Андрей Коваленко, ръководител на Центъра за противодействие на дезинформацията към Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна.
„Заводът „Стрела“ в Суземка, Брянска област, вече не може да работи след атакат. Той е специализиран в производството на електроника за отбранителната промишленост“, пише той.
Коваленко добави, че този завод произвежда трансформатори, дросели, автотрансформатори с регулиране на напрежението, индуктори, филтри и други електрически компоненти.
„Заводът произвежда и радарно оборудване и си сътрудничи с корпорацията „Ростех“, доставяйки продукция на предприятия от руския военно-промишлен комплекс“, отбеляза ръководителят Коваленко, цитиран от Униан.
Преводач: Faktor.bg


Коментари (1)
бай Сндю
01:59, 5 Май, 2025Дай Боже, повече от тези хубави новини. В чест на день Злодея..