Олександър Коваленко смята, че сега живеем в епоха на „аморфни и безгръбначни слабаци“
Украински военен анализатор остро разкритикува шефа на Пентагона Лойд Остин, който заяви, че Северна Корея е изпратила хиляди войници в Русия, но САЩ не знаят още „какво точно правят там“.
Военно-политическият анализатор от „Информационна съпротива“ Олександър Коваленко заяви, че преди в света е имало лидери като Рузвелт, Чърчил и Рейгън, а сега живеем в епоха на „аморфни и безгръбначни слабаци“, визирайки ръководителя на Пентагона.
Коваленко заяви, че е повече от ясно с каква мисия са изпратени севернокорейски войници в Русия и изявленията на Лойд Остин са срам за западния свят.
САЩ продължават, противно на всякаква логика, да не дават разрешение на Украйна да атакува руски военни бази със западни ракети, пишат Факти.бг. Според украинския експерт Лойд Остин е решил да прекрати кариерата си като министър на отбраната на САЩ като абсолютно негоден висш офицер. Коваленко открито заяви, че изявленията на американския военен са „идиотски“.
По-рано разузнаването на Южна Корея потвърди, че Северна Корея е изпратила хиляди свои войници в Украйна, за да се включат във военната агресия на Владимир Путин. Сеул обяви, че при ескалация ще обмисли възможността да въоръжи Киев с нападателни оръжия – сценарий, който до момента избягваше.
Долната камара на руския парламент, Държавната дума, ратифицира днес на договора за партньорство между Русия и Северна Корея. Според документа, ако една от страните бъде подложена на въоръжено нападение, другата незабавно ще ѝ окаже военна и друг вид помощ. Москва може да използва украинската инвазия в Курска област като претекст да включи армията на Ким Чен Ун във войната, макар че именно Русия е тази, която започна пълномащабна агресия.
Фактор
Военно-политическият анализатор от „Информационна съпротива“ Олександър Коваленко заяви, че преди в света е имало лидери като Рузвелт, Чърчил и Рейгън, а сега живеем в епоха на „аморфни и безгръбначни слабаци“, визирайки ръководителя на Пентагона.
Коваленко заяви, че е повече от ясно с каква мисия са изпратени севернокорейски войници в Русия и изявленията на Лойд Остин са срам за западния свят.
САЩ продължават, противно на всякаква логика, да не дават разрешение на Украйна да атакува руски военни бази със западни ракети, пишат Факти.бг. Според украинския експерт Лойд Остин е решил да прекрати кариерата си като министър на отбраната на САЩ като абсолютно негоден висш офицер. Коваленко открито заяви, че изявленията на американския военен са „идиотски“.
По-рано разузнаването на Южна Корея потвърди, че Северна Корея е изпратила хиляди свои войници в Украйна, за да се включат във военната агресия на Владимир Путин. Сеул обяви, че при ескалация ще обмисли възможността да въоръжи Киев с нападателни оръжия – сценарий, който до момента избягваше.
Долната камара на руския парламент, Държавната дума, ратифицира днес на договора за партньорство между Русия и Северна Корея. Според документа, ако една от страните бъде подложена на въоръжено нападение, другата незабавно ще ѝ окаже военна и друг вид помощ. Москва може да използва украинската инвазия в Курска област като претекст да включи армията на Ким Чен Ун във войната, макар че именно Русия е тази, която започна пълномащабна агресия.
Още от Свят
Трагедия във Франция: Пътнически самолет катастрофира, 11 са загинали
В самолета са пътували група парашутисти
Началото на края за Бъкингам? Британците масово обръщат гръб на Короната
Докато бизнесът и по-възрастното население все още виждат в монархията марка, която носи милиарди от туризъм, новото поколение британци я възприема като остарял, твърде скъп анахронизъм, плащан от джоба на данъкоплатеца
Фицо отказва да участва в новия военен заем на НАТО за Украйна, повтаря аргументите на Радев
Повод за острата реакция на Фицо станаха подготвяните за срещата на върха (7–8 юли 2026 г.) планове на Алианса за нов мащабен пакет за военна помощ на обща стойност 70 милиарда евро ($79,5 милиарда)