27 Юли, 2026

Украинският щаб обяви пораженията след атака срещу ключова руска рафинерия в Саратов

Снимка: Генерален щаб на въоръжените сили на Украйна

"Предприятието преработва петрол и произвежда горива и смазочни материали, използвани от окупационната армия“, съобщи Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна

Руска петролна рафинерия в Саратов отново беше обект на удари от украински далекобойни дронове

Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна съобщи за успешните удари в Телеграм. „В нощта на 21 март украинските отбранителни сили удариха съоръжения в нефтената рафинерия в Саратов. Предприятието преработва петрол и произвежда горива и смазочни материали, използвани от окупационната армия“, се казва в изявлението.

Както отбелязва Генералният щаб, нефтената рафинерия в Саратов е една от най-старите нефтопреработвателни предприятия в Русия. Към 2023 г. капацитетът ѝ за рафиниране е бил 4,8 милиона тона.

„Според предварителна информация, е повредена вторичната система за преработка на нефт и вертикалният резервоар за съхранение RVS-10000“, се казва в изявлението.

По-подробният мащаб на щетите се установява.

Сподели:
Зеленски на прием при британския премиер, заявил непоколебима подкрепа за Киев

Зеленски на прием при британския премиер, заявил непоколебима подкрепа за Киев

„Великобритания стои до Украйна рамо до рамо и нашата подкрепа остава непоколебима. Русия не трябва да се съмнява в нашата решимост и няма да отстъпим, докато не постигнем траен и справедлив мир за Украйна“, заяви Анди Бърнам

Кубинският президент Диас-Канел обвини САЩ в "политически геноцид"

Кубинският президент Диас-Канел обвини САЩ в "политически геноцид"

Вашингтон обвинява кубинското правителство в лошо управление на икономиката и липса на инвестиции в остаряващата инфраструктура на страната

Путин за пореден път обвини Запада за войната в Украйна - отново с лъжи

Путин за пореден път обвини Запада за войната в Украйна - отново с лъжи

"И именно тези действия, абсолютно агресивни, засилващи се от година на година, доведоха до днешния конфликт в Украйна и ни принудиха да започнем специалната военна операция"

Коментари (0)