Службата за сигурност на Украйна е нанесла удар по един от най-големите петролни центрове в Южна Русия в Тихорецк. Избухна мащабен пожар.
Дронове от Центъра за специални операции „А“ на Службата за сигурност на Украйна поразиха инфраструктура на нефтопомпена станция „Тихорецк“ в Краснодарския край на Русия, съобщи източник на СБУ
„Регистриран е удар по съоръжението, след което е избухнал мащабен пожар“, заяви източникът.
Руските власти потвърдиха атаката срещу нефтопомпена станция и съобщиха, че 26 единици техника са били използвани за угасяване на пожара.
Нефтеният хъб „Тихорецк“ е един от най-големите пунктове за претоварване на петрол на кораби в Южна Русия.
В него се намират голям петролно депо и терминал, които са важни за логистиката на руски горива и петролни продукти.
„В началото на март СБУ, съвместно със Силите за отбрана, успешно проведе операция, насочена към нефтената инфраструктура на пристанището на Новоросийск. Днешният удар по нефтения хъб Тихорецк, който е единствената линия за доставка на нефтопродукти до Новоросийск, нанесе значителен удар по нефтената логистика на противника", каза източник от Службата за сигурност на Украйна.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Анализатори: В степите на Украйна загина доктрина, на която армиите по света разчитаха цял век
Тактиката на сухопътните бойни действия се промени завинаги именно по време на руско-украинската война
Бивш шведски премиер: Упорството на Путин го тласка към загуба на Крим и съкрушително поражение
Особено внимание авторът отделя на украинските удари срещу военната логистика и инфраструктурата на Русия в окупирания Крим
Зеленски: Съюзът между московските изроди и безумния режим в Северна Корея убива децата ни с балистични ракети
Той нарече ключов приоритет за Украйна ракетите за противовъздушна отбрана – преди всичко ракети за Patriot, но също така за NASAMS, IRIS-T, HAWK и други системи