Един от убитите - вероятно офицер, е имал у себе си писмо с обръщение към партията, управляваща Северна Корея
Военни от 8-и полк на украинските Сили за специални операции са ликвидирали 13 севернокорейски войници при битка в Курска област, съобщи агенция Униан.
Уточнява се, че петима севернокорейци са убити при стрелкови действия, а други осем – с помощта на дронове.
„След битката операторите на ССО обискираха телата на военните от Северна Корея и личните им документи. Един от тях имаше автомат с колиматорен прицел, китайско-руска радиостанция „Азарт“ и детектор за дронове, както и удостоверение, различаващо се от обикновената военна карта. Намерените вещи може да са свидетелство за принадлежността му към офицерския корпус.“ – се казва се казва в съобщение, разпространено от ССО.
Отбелязва се също, че севернокорейският военен е имал у себе си писмо със заявление за приемане в Трудовата партия, управляваща Северна Корея.
Севернокорейски войници се сражават в състава на руската армия срещу Украйна на фронтовата линия в Курска област на Руската федерация, където продължава операцията на украинските въоръжени сили.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Белият дом: Информацията за рамково споразумение с Иран е пълна измислица
"Никой не бива да вярва на това, което разпространяват иранските държавни медии"
Вучич: До два месеца Сърбия започва производство на хуманоидни роботи
"Сърбия ще има хуманоидни роботи, каквито никой друг в Европа няма"
Макрон за срещата с Радев: Заедно работим за по-суверенна и единна Европа
Основните акценти, които двамата лидери са обсъдили са отбраната и сигурността, енергетиката и конкурентноспособността