Ударен е команден пункт на безпилотни летателни апарати в района на Гуляйполе в Запорожка област. Срупвания на противникови войски са били ударени в районите на Березово в Днепропетровска област, Басивка в Сумска област и Гуляйполе в Запорожка област.
Подразделения на украинските отбранителни сили са нанесли удари по Алчевския металургичен завод, руски военен конвой и пускова установка от руската мобилна зенитно-ракетна система С-400 „Триумф“
Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна съобщи новината във Фейсбук.
По-конкретно, в района на село Гвардийско във временно окупирания Крим е потвърдено унищожаването на скъпа пускова установка от мобилната зенитно-ракетна система С-400 „Триумф“.
Във временно окупираната част на Луганска област е ударен Алчевският металургичен завод, който руснаците използват за производство на боеприпаси с голям калибър. Съобщава се за мащабен пожар в помещенията на завода.
Вчера в района на временно окупираното село Новосветловка в Луганска област са нанесени удари по руски военен ешелон.
Освен това, през последните 24 часа са нанесени серия от удари по руски командни пунктове и райони, където е концентриран противников личен състав. Ударен е бил команден пункт на безпилотни летателни апарати в района на Гуляйполе в Запорожка област; в околностите на село Нова Таволжанка в Белгородска област е бил ударен район, където са били концентрирани нахлуващите сили.
Няколко струпвания на противникови войски са били ударени в районите на Березово в Днепропетровска област, Басивка в Сумска област и Гуляйполе в Запорожка област.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Британският премиер Бърнам си е писал с измамник, представял се за човек на Тръмп
Британското правителство определя случая като въпрос на националната сигурност
Русия е изградила още 10 тайни бази за дронове по западните си граници - България е в обсега им
В редица ключови обекти се изграждат още пускови релси, което подчертава амбициите на Москва да увеличи заплахата от дронове
Дронове от Иран атакуваха офиса на премиера и шефа на разузнаването в Иракски Кюрдистан
За щастие при атаката няма загинали или ранени, нанесени са само материални щети“, уточниха от антитерористичната служба