27 Май, 2026

Украинските военни поразиха флагмана на руския черноморски флот – крайцера "Москва"

Украинските военни поразиха флагмана на руския черноморски флот – крайцера "Москва"
Крайцерът „Москва“ - архив

Две ракети "Нептун" са улучили кораба

Въоръжените сили на Украйна днес са поразили ракетния крайцер „Москва“, флагман на черноморския флот на Русия, съобщи изданието „Гордон“ с позоваване на два източника.   

Първото съобщение идва от украинския доброволец и блогър Александър Карпюк (Serg Marco).

"Две ракети "Нептун" току-що поразиха крайцера "Москва". Стои, гори. А на в морето има буря. Налага се тактическо тактическо наводняване, съдейки по всичко." – се казва в постинг на Карпюк във Facebook, публикуван около 21.00.

По-късно информацията е потвърдена от ръководителя на Одеската военна областна администрация Максим Марченко.

"Ракетният крайцер "Москва" отиде точно там, където го изпратиха нашите граничари от остров Змеиний! Стоящите на стража край Черно море ракети "Нептун" нанесоха на руския кораб много сериозни повреди." – съобщи Марченко в Telegram.

В коментара си той има предвид придобилата световна известност фраза на украинския граничар Роман Грибов, охраняващ остров Змеиний: „Руски военен кораб, иди на х*й!“ Грибов изрече тези думи в отговор на искане от екипажа на крайцера "Москва" той и другарите му да се предадат. 

Превод Faktor.bg

Сподели:
Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република

Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република

В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени

Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване

Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване

Указът на Путин обхваща не само самите новобранци, но и техните съпруги или съпрузи

Русия се опитва да компенсира недостига на ракети

Русия се опитва да компенсира недостига на ракети

Военният експерт смята, че основната цел на шумните изявления на Кремъл е не само да сплаши украинците, но и да повлияе на европейските партньори на Киев.

Коментари (0)