7 Декември, 2025

Украинското разузнаване: Подготовката за отстраняването на Путин вече е в ход

Украинското разузнаване: Подготовката за отстраняването на Путин вече е в ход

Кирил Буданов

Русия все още може да излезе от задънената улица

Русия влезе в задънена улица, но все още може да излезе от войната и да не се разпадне – за това ще трябва да отстрани диктатора Владимир Путин от властта. Това заяви шефът на Главното управление на украинското разузнаване Кирил Буданов, цитиран от Униан.

"Русия не може точно сега да спре, защото това само ще ускори разделението и разрушаването й. Русия сама влезе в задънена улица, но реално може да излезе от нея. Като признае, че всичко това е станало погрешно, като се изтегли до административните граници от 1991 г. и започне да гради диалог с целия свят. Но това автоматично означава смяна на властта." – коментира Буданов.

По думите му, вече текат определени подготвителни процеси за отстраняването на Путин от властта.

"Има съперничество, не е само един кандидат, няколко са. За някои от тях се прокрадва информация в медиите, за други не." – отбеляза шефът на разузнаването.  

Той смята, че смяната на властта в Кремъл може да има положителни последствия за Украйна при определени условия.

"Тя ще даде плюс на Украйна само в един случай – ако приемат тази парадигма за възприемане на света, ако поискат да се променят. Това е първото условие. Второто е да кажат – ние ще си направим ясни изводи за това, което е станало през всички тези години и ще градим правилно живота си. При всички останали случаи тя (смяната на властта) нищо няма да промени." – каза още Буданов.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Русия да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Русия да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Еманюел Макрон заяви, че на 8 декември ще се срещне в Лондон със Зеленски, британския премиер Киър Стармър и германския канцлер Фридрих Мерц, за да направят общ преглед на преговорите по американския проект за прекратяване на почти четиригодишната война.