9 Април, 2026

Украинското разузнаване: Руски пилоти планират да избягат в Южна Америка заради предстоящата победа на Киев

Украинското разузнаване: Руски пилоти планират да избягат в Южна Америка заради предстоящата победа на Киев

Семействата на членовете на екипажите на самолетите, извършили ракетните атаки на Украйна, обсъждат как да избягат и да се скрият от международното правосъдие. За това съобщава ukrainetoday.org.

На фона на отстъплението на руската армия във военното обкръжение на страната окупатор се говори за неизбежност на поражението и преследване на всички участници в агресията срещу Украйна, виновни за жертви и разрушения.

Това съобщиха от Главното управление на разузнаването на Министерството на отбраната на Украйна.
„В няколко авиационни гарнизона на руските въздушно-космически сили семействата на членовете на екипажите на самолети, извършили ракетни атаки на територията на Украйна, обсъждат бягство от страната и укриване от международното правосъдие. Точно както нацистите след Втората световна война, руските престъпници планират да емигрират в страните от Южна Америка“, се казва в изявлението.

Военното разузнаване на Украйна публикува личните данни на пилотите от 14-та армия на ВВС и ПВО (Екатеринбург), участвали във военните действия на територията на Украйна.




Сподели:

Коментари (0)

Белият дом: Иран трябва да отвори Ормузкия проток незабавно, бързо и безопасно

Белият дом: Иран трябва да отвори Ормузкия проток незабавно, бързо и безопасно

Доналд Тръмп изпраща вицепрезидента Джей Ди Ванс и други преговарящи в пакистанската столица за разговори с Иран, които ще започнат в събота, съобщи Белият дом.

Престолонаследникът на Иран отговори на Тръмп: Каква промяна на режима? Те са същите хора

Престолонаследникът на Иран отговори на Тръмп: Каква промяна на режима? Те са същите хора

Пахлави, чийто баща Мохамед Реза беше свален от власт от Ислямската революция през 1979 г., многократно е заявявал, че е готов да поведе прехода, ако Ислямската република падне във войната със САЩ и Израел, която избухна в края на февруари.

Тръмп ще обсъди възможността за напускане на НАТО от САЩ с Марк Рюте 

Тръмп ще обсъди възможността за напускане на НАТО от САЩ с Марк Рюте 

САЩ и НАТО влизат в остър конфликт заради войната с Иран и блокадата на Ормузкия проток. Доналд Тръмп заплашва с излизане от алианса, докато напрежението расте. Американският президент ще продължи да обсъжда с Бенямин Нетаняху идеята за включването на Ливан в споразумение за прекратяване на военните действия срещу Иран, на фона на крехко примирие и растящ глобален риск.