5 Декември, 2025

Украинските служби арестуваха шестима руски агенти

Украинските служби арестуваха шестима руски агенти

Координирали руския артилерийски обстрел в Донбас

Украйна е арестувала шестима агенти на руското военно разузнаване (ГРУ) в Донецка област, обвинени в подпомагане на бомбардировките в Донбас, предаде АФП.

Операцията, проведена от службите за сигурност на Украйна СБУ, "доведе до едновременното арестуване на шестима руски агенти", които са координирали артилерийския обстрел в региона.

Според прокуратурата на 7 август 2023 г. лицата са предоставили на руските войски координатите на жилищен блок в Покровск - нападение, при което загинаха 9 души, а повече от 80 бяха ранени.

"Тази група агенти е подготвяла и координати за ракетни удари по обекти на силите за отбрана в сектора Авдиивка" - град, превзет от руските войски в Донецка област, заявиха от СБУ.

Арестуваните агенти са общували чрез система за криптирани съобщения и са публикували антиукраински коментари. Те са арестувани за държавна измяна и са заплашени от доживотен затвор.

От началото на руската инвазия през февруари 2022 г. Украйна е арестувала редица лица, обвинени в ръководене на руски удари по фронтовата линия. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Украйна порази едно от най-големите химически предприятия на Русия

Украйна порази едно от най-големите химически предприятия на Русия

„Заводът е критично важна част от военно-промишления комплекс на врага с производствен капацитет над 1 милион тона амоняк и до 1,4 милиона тона амониева селитра годишно", съобщи Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна

Главнокомандващият: НАТО се стреми да бъде по-проактивна пред руските хибридни атаки,  да създаде дилеми за Кремъл

Главнокомандващият: НАТО се стреми да бъде по-проактивна пред руските хибридни атаки, да създаде дилеми за Кремъл

Европейските страни алармираха за нарастваща вредна активност от страна на Русия, включително саботаж на железопътни линии в Полша, палежи и кибератаки

Белият дом: 7 украински деца са върнати от Русия със съдействието на Мелания Тръмп

Белият дом: 7 украински деца са върнати от Русия със съдействието на Мелания Тръмп

Първата дама на САЩ уверява, че нейната привързаност към осигуряването на безопасното връщане на децата при техните семейства е непоколебима.