14 Март, 2026

Русия е атакувала 7 украински области тази нощ, ВСУ са свалили 28 от 29-те вражески дрона

Русия е атакувала 7 украински области тази нощ, ВСУ са свалили 28 от 29-те вражески дрона

Нанесени са значителни щети на енергийната ѝ инфраструктура

Украинските въоръжени сили са свалили 28 от 29 дрона, пуснати тази нощ от Русия срещу седем украински области, предаде Ройтерс, като се позова на изявление от днес на ВВС на Украйна, съобщи БТА.

При атаки с дронове в Харков са били повредени четири частни жилища, 25 камиона и автобуса и са били ранени петима души, става ясно от публикации в комуникационното приложение "Телеграм" на областния управителя на Харковска област Олег Синегубов и на украинското вътрешно министерство.

Ракетна атака тази сутрин бе насочена срещу транспортната инфраструктура в града и при нея бяха ранени още двама души, каза още Синегубов. Два дрона, свалени в Днепропетровска област, са повредили стопански постройки, но областният управител каза, че няма пострадали хора.

Според украинските въоръжени сили три дрона тип "Шахед" са били свалени над Херсонска област и още 14 са били свалени над Одеска област. Останалите дронове са били насочени срещу Николаевска, Черкаска и Кировоградска област. Агенция Ройтерс отбелязва, че не може да потвърди информацията за щетите чрез независими източници. Тази пролет Русия засили атаките си с дронове и с ракети в цяла Украйна и нанесе значителни щети на енергийната ѝ инфраструктура.
Сподели:

Коментари (0)

Руската пропаганда и 4 мита от енергийната война срещу Украйна

Руската пропаганда и 4 мита от енергийната война срещу Украйна

Анализът на всяко злонамерено твърдение и проверката на фактите остават ключови за разбирането на реалната картина зад информационния шум

Почина бележитият германски философ Юрген Хабермас

Почина бележитият германски философ Юрген Хабермас

Основното произведение на Хабермас е "Теория на комуникативното действие" - в тази книга философът развива идеята си, че тъкмо комуникацията, общуването е решаващ фактор за интеграцията на едно общество

Орбан в социалните мрежи: Унгария няма да стане украинска колония

Орбан в социалните мрежи: Унгария няма да стане украинска колония

Нападна Европейския съюз, че запазва санкциите срещу Русия