Украинската ядрена компания "Енергоатом" обвини днес Русия, че е обстрелвала района на Южноукраинската атомна електроцентрала, в южната част на страната, цитирана от Франс прес. "В 00,20 ч. местно време на 19 септември 2022 г. руската армия бомбардира промишлената зона на ядрената централа в Пивденноукраинск", съобщи компанията оператор в "Телеграм", предаде БТА. "Мощна експлозия избухна само на 300 метра от реакторите", уточни тя. Южноукраинската АЕЦ и втора по големина в Украйна след Запорожката централа.
Фактор
Още от Свят
Цели райони на Крим остават на тъмно след интензивна вълна от украински удари
Местни телевизии съобщават за масови прекъсвания на тога във временно окупирания Крим след поредния нощен удар срещу подстанция в Евпатория. Цели райони остават без електричество, очаква се това да продължи с месеци.
Британските власти разследват дарения от 500 000 лири за партията на Найджъл Фараж
Разследването се отнася за плащания, направени от майката на Джордж Котрел - осъден в САЩ за онлайн измама
Прозорец се счупи и засмука мъж по време на полет на Boeing
Това принуждава самолета да се върне малко след излитането. Според гръцките власти и очевидци, парче от повреден двигател е ударило и е разбило прозореца.