26 Февруари, 2026

Украйна пак атакува стратегическата авиация на Русия, удари авиобазата Мариновка

Украйна пак атакува стратегическата авиация на Русия, удари авиобазата Мариновка

Колаж: УНИАН / снимки: министерство на отбраната на РФ, Генерален щаб на ВСУ

Както съобщиха от Генералния щаб на Въоръжените сили на Украйна, в операцията са участвали подразделения на Силите за специални операции, Службата за сигурност и други части от Силите за отбрана.

Украйна нанесе удар по летище с тактическа авиация на Руската федерация в Волгоградска област, поразявайки самолети „Су“ и зони за ремонт на бойна авиация.

Както съобщиха от Генералния щаб на Въоръжените сили на Украйна, в операцията са участвали подразделения на Силите за специални операции, Службата за сигурност и други части от Силите за отбрана. По предварителна информация са поразени четири единици руска авиационна техника, а именно самолети Су-34, както и техническо-експлоатационен участък – място, където се извършва обслужване и ремонт на различни бойни самолети.

От Генщаба припомниха, че руските Су-34 са основните самолети на тактическата авиация, които нанасят ракетно-бомбени удари по украински позиции и населени места. Въздушно-космическите сили на РФ ги класифицират като фронтови изтребители-бомбардировачи. Те се използват, наред с друго, за пускане на управляеми авиобомби, включително с модули за планиране и корекция.

„Степента на повреда на вражеската авиационна техника и резултатите от удара се уточняват“ – отбелязаха от Генералния щаб.

Сподели:

Коментари (0)

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Изявлението на руския президент повдига въпроси за сигурността на енергийната инфраструктура и за политическата логика зад предупреждението

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Според наблюдатели това е един от най-критичните моменти в историята на Близкия изток

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

"Ние усещаме вашата болка, споделяме вашата скръб"