24 Февруари, 2026

Украйна порази комуникационен център на руския Черноморски флот в окупирания Крим

Украйна порази комуникационен център на руския Черноморски флот в окупирания Крим

Снимка: архив

Многократните украински атаки с морски и въздушни дронове, както и с ракети срещу военни обекти в окупирания Крим принудиха Кремъл да намали военното си присъствие на полуострова.

Военноморските сили на Украйна съобщиха, че по-рано през седмицата са атакували комуникационен център на руския Черноморски флот в окупирания Севастопол. Ударът е бил нанесен в нощта на 11 септември срещу обект, разположен в територията на 184-и изследователски и изпитателен център, който е координирал действията на подразделенията на руския флот.

Украинските ВМС публикуваха и снимки, показващи последствията от атаката.

Многократните украински атаки с морски и въздушни дронове, както и с ракети срещу военни обекти в окупирания Крим принудиха Кремъл да намали военното си присъствие на полуострова. Сред унищожените руски кораби през последните месеци са десантният „Цезар Куников“, патрулният „Сергей Котов“, ракетният корвет „Ивановец“, както и няколко високоскоростни десантни катера.

С отслабването на руската позиция в Севастопол Украйна засилва и атаките си срещу други бази на руския военен флот. На 6 юли дронове нанесоха удар по съоръжения в Новоросийск, в Краснодарския край – ключово пристанище източно от Крим, отвъд Керченския проток. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Най-големият самолетоносач на САЩ пристигна във военната база на НАТО в Крит

Най-големият самолетоносач на САЩ пристигна във военната база на НАТО в Крит

Десетки американски изтребители Ф-35 също са в базата "Суда" на остров Крит

Тръмп отрича да има разногласия с началника на въоръжените сили за операция срещу Иран

Тръмп отрича да има разногласия с началника на въоръжените сили за операция срещу Иран

"Решението го вземам аз и бих предпочел да сключа сделка, отколкото да не сключа такава"

Преизбраха Ким Чен-ун единодушно, той повиши сестра си

Преизбраха Ким Чен-ун единодушно, той повиши сестра си

Китайският президент Си Цзинпин изпрати специално послание на Ким, в което го поздрави за преизбирането му начело на партията,