Обектът се намира на 1054 км от държавната граница на Украйна
Днес Силите за безпилотни системи на Въоръжените сили на Украйна, във взаимодействие с други подразделения на Силите за отбрана, поразиха завод за ударни безпилотни апарати (Geran-2, тип Shahed и др.), съобщи Генералният щаб на украинската армия.
„Производственият капацитет на предприятието е около 300 различни безпилотни апарата за денонощие. То се намира в Елабужкия район на Република Татарстан (в Руската федерация), на разстояние 1054 км от държавната граница на Украйна. Потвърдено е попадението, както и експлозиите в района на целта.“ – се казва в съобщението на Генералния щаб, цитирано от Униан.
Посочва се, че е поразен цехът за окончателното сглобяване на дроновете, но резултатите от удара все още се изясняват.
„Този удар е справедлив отговор от страна на Украйна по отношение на руския стратегически военен обект, който се използва за обезпечаване на въоръжената агресия на Руската федерация срещу Украйна и терора срещу мирното население в Украйна.“ – отбелязват от Генералния щаб.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Италия разби мрежа за трафик на мигранти през Алжир, Сардиния и Франция
"В Алжир са били набирани мигрантите, там са се подготвяли и организирали пътуванията"
САЩ наложиха санкции на Куба: Засягат министъра на въоръжените сили и мрежа за военни доставки от Русия и Китай
Според Вашингтон санкционираните държавни структури подпомагат Куба в доставките на оръжие от държави, които САЩ определят като свои противници
Германското вътрешно министерство опроверга твърдението, че украинският самолет на летището в Лайпциг е превозвал боеприпаси
Информацията е предоставена на вътрешен брифинг за парламентарни координатори в Бундестага и членове на комисиите по вътрешни работи и по отбрана