Той изрази и съболезнования към семействата на 16-те загинали в Нови Сад.
В навечерието на утрешния протестен митинг в Нови Сад по повод една година от рухването на козирката на жп гарата и в памет на 16-те жертви, тази вечер сръбският президент Александър Вучич се извини за изказванията си относно студенти, протестиращи и други свои опоненти.
Вучич също така изрази съболезнования на семействата на 16-те загинали. Той добави, че от една година държавата е в състояние на нестабилност.
"Утре, на 1 ноември ще отида в църквата, за да се помоля на бога и да запали свещ за всеки от тях, каза той. Вучич заяви още, че знае, че много хора са ядосани и се чувстват безпомощни, защото виновните все още не са установени, да не говорим за наказани. Това е разочароващо и за мен." - каза Вучич, повтаряйки призива си за социален диалог.
Междувременно посланиците в Сърбия на страните от Европейския съюз, сред които и българският, се обърнаха с призив за ненасилие на утрешния протест в Нови Сад по повод годишнината от трагедията, предаде БТА.
От съвместната позиция става ясно, че Европейският съюз продължава да следи отблизо актуалната политическа ситуация в Сърбия. Унгарската мисия в Белград не се е присъединила към общата позиция.
Още от Свят
The Telegraph: Путин осъзнава, че губи – британски експерт посочи ключов признак
The Telegraph: Путин осъзнава, че губи – британски експерт посочи ключов признак
САЩ: Тръмп иска войната в Украйна да приключи, за да бъде сложен край на безсмисленото кръвопролитие
"Kоренът на проблема е, че руският президент Владимир Путин е идеологически обвързан с враждебността си към Съединените щати и Запада. “, смята журналистка
Foreign Policy: Украйна не изолира Крим без причина – подготвя се контранастъпление
Анализаторът от американския Институт за изследване на войната Джордж Барос смята, че Украйна в момента създава възможно най-благоприятните условия за бъдещи настъпателни действия