Украйна се надява да получи широка международна подкрепа на срещата
Киев приветства участието на вицепрезидента на САЩ Камала Харис в предстоящата среща на върха за мир в Украйна, която ще се проведе в Швейцария.
Украйна се надява да получи широка международна подкрепа на срещата по-късно този месец за своето виждане относно условията, необходими за прекратяване на войната с Русия. Москва не е поканена.
„Важна новина е, че вицепрезидентът на САЩ Камала Харис е потвърдила участието си в Срещата на върха за мир, която ще се проведе на 15-16 юни в Швейцария“, заяви ръководителят на президентската канцелария Андрий Ермак в социалните мрежи.
По-рано украинският президент Володимир Зеленски каза, че ако Джо Байдън откаже участие в срещата на върха, това ще е все едно да „аплодира“ руския лидер Владимир Путин.
Байдън трябва да се срещне със Зеленски във Франция тази седмица и след това отново на срещата на Г-7 в Италия. Двамата ще обсъдят борбата на Украйна срещу Русия. /БГНЕС
Още от Свят
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"
На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"