"Време е да го накараме (Путин) да почувства болката и последствията от своите решения. Време е да се окаже максимален натиск върху Москва“, призова украинският топ дипломат Андрий Сибиха
Украинският външен министър Андрий Сибиха призова да се окаже максимален натиск върху Москва, след като последната атака на Русия срещу украинската столица Киев отне живота на 6 жители
„Президентът на САЩ (Доналд) Тръмп е бил много щедър и много търпелив с (руския президент Владимир) Путин, опитвайки се да намери решение“, отбеляза Сибиха в X.
„Путин не се интересува от никакви опити да се сложи край на убийствата. Той желае само да унищожава и убива... Време е да го накараме да почувства болката и последствията от своите решения. Време е да се окаже максимален натиск върху Москва“, призова украинският топ дипломат.
По информация на Агенция Франс прес, сред загиналите има 6-годишно момче. Украинското издание Киев Индипендънт добави, че 52-ма души са ранените след въздушната атака, сред които 9 деца.
Още от Свят
Путин и Лукашенко на спешна среща след острите предупреждения на Зеленски
Истинското притеснение идва от факта, че тази среща може да бъде използвана като претекст за по-дълбоко въвличане на Беларус във войната
Нетаняху го очаква политическа забрава след провала на войната с Иран
Лидерът на Израел ще бъде заклеймен като човек, който хвърли Близкия изток в нескончаеми войни в този регион
Огнен ад под звуци на сирени: Масирани въздушни удари поразиха Украйна и Южна Русия
При взаимната размяна на удари са поразени цивилни обекти и жилищни райони дълбоко в тила на Украйна и контролираните от Русия територии