Петролопроводът „Дружба“ започва да работи отново „в рамките на няколко часа“
Петролопроводът „Дружба“, по който се доставя руски петрол за Унгария и Словакия, ще възобнови работа „в рамките на няколко часа“, съобщава високопоставен украински представител
Новината предвещава край на напрежението между Киев и Будапеща.
Украйна е получила искане от унгарската петролна и газова компания MOL, която снабдява двете държави, като се очаква транзитът да бъде подновен „в рамките на няколко часа“, уточнява източникът при условие за анонимност, предаде Франс прес.
Още от Свят
Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток
"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“
Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин
Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света
Дания разполага наборници в Гренландия
С новата продължителност на военната служба “наборниците се обучават така, че да могат да участват в извършването на мисии на въоръжените сили”