27 Май, 2026

Украйна задържа високопоставен служител на армията за незаконно присвояване на средства

Украйна задържа високопоставен служител на армията за незаконно присвояване на средства


Високопоставен служител на украинската армия, обвинен в присвояване на средства на стойност повече от един милион долара, предназначени за закупуване на храна за армията, е задържан.

Заподозреният, посочен от украинските медии като Александър Козловски, е работил като началник на военен отдел, който доставя храна за украинските войници.

„От 2022 г. до 2023 г. длъжностното лице е придобило необосновани активи в размер на почти 58 милиона гривни (1,5 милиона долара)“, съобщиха от Държавното бюро за разследване, предаде Укринформ.

Вместо да похарчи парите за храна на военните, той ги използва за различни покупки, включително апартамент в Киев, десетки парцели земя и кола, се твърди.

Борците с корупцията от групата "Нашите пари" твърдят на своя уебсайт, че Козловски е канализирал пари през частни компании и членове на семейството, а храната не е била доставена.

Откакто Русия нахлу през февруари 2022 г., президентът Володимир Зеленски многократно обеща да се бори с корупцията в Украйна.

През август 2023 г. той уволни всички регионални служители, отговарящи за мобилизацията на военни, след като някои от тях взимаха подкупи, за да направят изключения, припомня БГНЕС
Сподели:
Белият дом: Информацията за рамково споразумение с Иран е пълна измислица

Белият дом: Информацията за рамково споразумение с Иран е пълна измислица

"Никой не бива да вярва на това, което разпространяват иранските държавни медии"

Вучич: До два месеца Сърбия започва производство на хуманоидни роботи

Вучич: До два месеца Сърбия започва производство на хуманоидни роботи

"Сърбия ще има хуманоидни роботи, каквито никой друг в Европа няма"

Макрон за срещата с Радев: Заедно работим за по-суверенна и единна Европа

Макрон за срещата с Радев: Заедно работим за по-суверенна и единна Европа

Основните акценти, които двамата лидери са обсъдили са отбраната и сигурността, енергетиката и конкурентноспособността

Коментари (0)