14 Май, 2026

Укринформ: Сирски разкри загубите на руската армия от началото на 2024 г.

Укринформ: Сирски разкри загубите на руската армия от началото на 2024 г.

Снимка: Укринформ

По думите на главнокомандващия на украинските въоръжени сили, войниците на Украйна продължават да унищожават руските нашественици, приближавайки страната по-близо до справедлив мир

Загубите на руската армия в жива сила по време на войната срещу Украйна през последната година и четири месеца възлизат на 591 950 души.

Главнокомандващият на украинските въоръжени сили Александър Сирски заяви това в своя публикация във Facebook, предаде Укринформ.

„През последната година и четири месеца загубите на врага в жива сила възлизат на близо 600 000 души (591 950)“, каза Сирски.

По думите на генерала, украинските сили продължават да унищожават руските нашественици, приближавайки Украйна по-близо до справедлив мир.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:

Коментари (0)

 The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

В статията се казва, че в западните политически и военни среди съществуват групи, които смятат за необходимо натискът върху Кремъл да продължи, докато Русия не плати висока цена за войната

Полша: Няма НАТО без САЩ

Полша: Няма НАТО без САЩ

Според полския президент „единството, отговорността и трансатлантическата солидарност остават днес най-важните условия за ефективно възпиране и поддържане на сигурността на целия регион“.

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия,  половината сте с български паспорти

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия, половината сте с български паспорти

"Вие не защитавате македонската идентичност. Вие я използвате, за да блокирате Европа и да защитите вашата престъпна империя“, пише в партийната позиция.