10 Ноември, 2025

Тежки улични боеве в Северодонецк, руснаците се опитват да заличат града

Тежки улични боеве в Северодонецк, руснаците се опитват да заличат града

Северодонецк

Градът е претърпял големи разрушения

Ситуацията в Северодонецк в момента е сложна, градът е претърпял значителни разрушения заради атаките на руските военни, продължават уличните боеве, съобщи агенция Укринформ с позоваване на пресаташето на Бригадата за бързо реагиране на  Националната гвардия на Украйна Харитин Старски.

"Там продължават уличните и маневровите боеве. Ситуацията е доста сложна, но момчетата правят всичко възможно, за да удържат противника." – коментира той.

Старски отбеляза, че вярва в успеха на украинските защитници, тъй като се добре подготвени за бой в градски условия, в гористи и полски местности.

По думите му, руснаците ще претърпят тежки загуби в жива сила при битката за Северодонецк.

Същевременно той отбелязва, че  аз защитниците е много трудно да се укрепят, защото заради големите разрушения градът фактически се е превърнал в открита местност.

По думите му, на руснаците е нужен не толкова самият град, колкото пътното трасе, затова се опитват по позната схема просто да го заличат от лицето на Земята.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски наложи санкции срещу "портфейлен човек" на Путин и на замесени в грабежи в Украйна

Зеленски наложи санкции срещу "портфейлен човек" на Путин и на замесени в грабежи в Украйна

Президентът отбелязва, че става дума за приближени на Путин лица, единият от които е „портфейлният човек“, а останалите са функционер на руското военно разузнаване и един от колаборационистите

Висши ръководители на Би Би Си хвърлиха оставки след обвинения в пристрастност на медията

Висши ръководители на Би Би Си хвърлиха оставки след обвинения в пристрастност на медията

Шокиращите оставки идват в момент, когато се очакваше корпорацията да се извини по повод на опасенията за безпристрастност, включително как реч на американския президент Доналд Тръмп е била редактирана в излъчване от предаването "Панорама"

Обвиниха 3 млади жени във Франция за планиран терористичен акт в Париж

Обвиниха 3 млади жени във Франция за планиран терористичен акт в Париж

Арестите са били извършени малко преди отбелязването на 10-ата годишнина от атентатите от 13 ноември 2015 г. във столицата на Франция, при които загинаха 130 души, а стотици бяха ранени