6 Юни, 2026

Умерената десница спечели парламентарния вот в Португалия

Умерената десница спечели парламентарния вот в Португалия

Управлявалата до момента Социалистическа партия призна поражението си

Лидерът на дясноцентристкия Демократичен съюз обяви победа на парламентарните избори в Португалия, предаде БНР.

Пред поддръжниците си лидерът Луиш Монтенегро обеща промени:

"Португалците казаха, че искат смяна на правителството. И нещо повече - искат промяна на политиката. Нашият Демократичен съюз обаче няма да управлява с крайнодясната формация "Шега" ("Достатъчно") и няма да сключва споразумение с нея."

Управлявалата до момента Социалистическа партия призна поражението си и заяви, че ще води опозицията, така че да не оставя тази роля на крайната десница. При преброени 99% от гласовете, социалистите отстъпват с много малка разлика.

Според разпределението на мандатите Демократичният съюз ще има 77 места в парламента, а социалистите - 74 , крайно дясната "Шега", която удвои резултата си от предишните избори, ще има 46 представители.

Вотът беше предсрочен и до него се стигна след оставката на премиера Антониy Коща, разследван за злоупотреби в администрацията.

Сподели:
Мицоски:  Коща и Радев нямат значение! Знам какво предстои за нас, срещнах се с Макрон и Мерц

Мицоски: Коща и Радев нямат значение! Знам какво предстои за нас, срещнах се с Макрон и Мерц

И днес Мицкоски не пропусна да повтори, че няма да позволи промени в Конституцията, което означава, че той и ръководеното от него правителство на практика се отказва от започване на преговори за членство в ЕС

Исламабад опитва да реанимира диалога между Иран и САЩ

Исламабад опитва да реанимира диалога между Иран и САЩ

През последните дни двете страни си размениха удари въпреки действащото от близо два месеца примирие.

Киев: Путин пропусна своя шанс да излезе от тази неуспешна за него война!

Киев: Путин пропусна своя шанс да излезе от тази неуспешна за него война!

Според изявлението на Андрий Сибига в социалната мрежа X за руснаците няма добри новини. И няма да има

Коментари (0)