4 Август, 2026

Унгарци създадоха филм за облагодетелстването на "Династията" Орбан

Снимка: Direct36

3.5 млн души от 9,5 милионна Унгария гледаха филма на журналистите, представили корумпираната система, създадена от премиера Виктор Орбан, и до каква степен членовете на семейството му, партийни приятели и съюзници се облагодетелстват

Унгарски журналисти представиха корумпираната система, създадена от премиера Виктор Орбан, и до каква степен членовете на семейството му, партийни приятели и политически съюзници се облагодетелстват.

Разследващите репортери от портала Direkt36 пуснаха филма "Династия“, който разказва историята за удивителното издигане на семейство Орбан от доста бедно положение до династията на милиардери – възход, който е свързан с политическата власт на Орбан, предаде БГНЕС.

Досега филмът е гледан от 3.5 млн души от 9,5 милиона жители на Унгария.

Тази седмица Direkt36 публикува също доклад за корупцията и злоупотребите в Унгарската национална банка под ръководството на нейния бивш ръководител Георг Матолчи, осигурил на семейството си, и особено на сина си, луксозен живот, използвайки средства на банката чрез непрозрачна структури. Унгарската сметна палата също разследва случая.

Сподели:
Външните министри на ЕС на спешна среща заради мигрантската криза в Сеута

Външните министри на ЕС на спешна среща заради мигрантската криза в Сеута

Председателят на ЕК призова за съгласувани действия в областта на граничната сигурност

Politico: Тръмп удържа цените на петрола, но пазарите започват да губят доверие в него

Politico: Тръмп удържа цените на петрола, но пазарите започват да губят доверие в него

Способността му да влияе на пазарите чрез изявления обаче може да отслабва в критичен момент - три месеца преди междинните избори

Николай Младенов след среща с Нетаняху: Целта е ясна, не подлежи на компромис

Николай Младенов след среща с Нетаняху: Целта е ясна, не подлежи на компромис

Според двама източници, запознати със съдържанието на разговорите пратеникът за Газа на Съвета за мир е оказал натиск върху израелския премиер да спре с ударите в полосата в рамките на усилието за разоръжаване на "Хамас"

Коментари (0)