24 Февруари, 2026

Унгария няма да се съобразява с решенията на Международния наказателен съд

Унгария няма да се съобразява с решенията на Международния наказателен съд

Виктор Орбан, снимка: архив

Решението бе взето на срещата унгарския министър-председател Виктор Орбан с израелския премиер Бенямин Нетаняху. Очаква се да бъде обсъдена унгарската подкрепа за плана на президента на САЩ Доналд Тръмп да поеме контрола над ивицата Газа и разсели нейните жители.

Унгария повече няма да се съобразява с решенията на Международния наказателен съд. Новината дойде по време на посещението в страната на израелския министър-председател Бенямин Нетаняху.

Израелският премиер пристигна снощи в Унгария по покана на своя верен съюзник унгарския министър-председател Виктор Орбан, предаде Дарик.

Орбан покани Нетаняху, без да се съобрази със заповедта за арест срещу израелския лидер, издадена от Международния наказателен съд.

Съдът се е превърнал в политическа организация, което е добре илюстрирано от обвинението срещу израелския премиер Бенямин Нетаняху. Правителството намира този процес за неприемлив и затова не желае повече да участва в работата на съда, съобщиха от кабинета на Орбан.

Това е първото посещение на Нетаняху в Европа от началото на войната в Газа през октомври 2023 г.

Очаква се на срещата да бъде обсъдена унгарската подкрепа за плана на президента на САЩ Доналд Тръмп да поеме контрола над ивицата Газа и да разсели нейните жители.

 

Сподели:

Коментари (0)

Залужни: Няма военна сила в света, която да предотврати войната на Русия срещу Украйна

Залужни: Няма военна сила в света, която да предотврати войната на Русия срещу Украйна

Моделът на водене на война, който включва размяна на човешки животи за тактически успехи, вече не е логичен и достъпен вариант

Фицо „дръпна шалтера“ на Киев: Словакия спря аварийните доставки на ток за Украйна

Фицо „дръпна шалтера“ на Киев: Словакия спря аварийните доставки на ток за Украйна

Освен това словашкият премием отбеляза, че страната може да отиде по-далеч - по-специално, да преразгледа подкрепата си за членството на Украйна в Европейския съюз

Беларус под заплаха? Лукашенко видя „брониран юмрук“ на прага на страната

Беларус под заплаха? Лукашенко видя „брониран юмрук“ на прага на страната

Президентът на Беларус обвини „наследници на нацистите“ в подготовка за атака на Изток и призова за силна армия и национално единство