26 Февруари, 2026

Унгария прекрати разследването срещу беглеца Груевски, документите му били изрядни

Унгария прекрати разследването срещу беглеца Груевски, документите му били изрядни

Никола Груевски

Бившият македонски президент духна, за да избегне ефективна присъда затвор по дело за злоупотреби

Унгарската полиция е приключила разследването по случая на бившия премиер на Република Македония Никола Груевски, след като установила, че при преминаването на сръбско-унгарската граница той е притежавал валидни документи, предаде Танюг, цитирана от БТА.

По-рано Груевски, който избяга от страната, за да избегне ефективна присъда затвор по дело за злоупотреби, заяви, че е имал валидни документи. Той каза, че е влязъл в Унгария /където получи убежище/ от Албания, като е минал през Черна гора и Сърбия.

При разследването е установено, че на всички граници Груевски е представил валидни документи и е влязъл в Шенгенската зона в съответствие със законовите разпоредби, се казва в доклада на унгарската полиция за прекратяване на разследването по случая на Груевски.

Унгарските медии коментираха, че в доклада не е посочено точно с какви документи е пътувал Груевски.
Сподели:

Коментари (0)

Без пробив на мирните преговори в Женева, Русия не бърза да сключва споразумение

Без пробив на мирните преговори в Женева, Русия не бърза да сключва споразумение

Делегациите на САЩ и Украйна напуснаха мястото на срещата – хотел „Де Берг“, след няколкочасови дискусии

ЕС поиска проверка за връзките на бившия еврокомисар Питър Манделсън с Епстийн

ЕС поиска проверка за връзките на бившия еврокомисар Питър Манделсън с Епстийн

Брюксел иска да установи дали британският политик е нарушил кодекса за поведение на действащи и бивши еврокомисари

Хилари Клинтън настоя Тръмп да бъде разпитан  под клетва за връзките си с Епстийн

Хилари Клинтън настоя Тръмп да бъде разпитан под клетва за връзките си с Епстийн

Тя даде показания пред комисия в Камарата на представителите