Украинският президент отбеляза, че са били обсъдени много теми, той нарече срещата си с американския президент "добра"
Президентът Володимир Зеленски нарече срещата с американския си колега Доналд Тръмп "добра".
„Добра среща. Успяхме да обсъдим много неща на четири очи. Надяваме се на резултат по всички казани неща. Защитата на живота на нашите хора. Пълното и безусловно прекратяване на огъня. Надежден и траен мир, който ще предпази от повторна война“, сподели подробностите Зеленски, цитиран от Униан.
Той отбеляза, че това е символична среща, която може да се превърне историческа, ако се постигнат общи резултати.
Украинският лидер благодари на Тръмп за усилията му по постигане на мир.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Убиха заподозрян от ИДИЛ при акция преди срещата на върха на НАТО в Турция
Той е бил застрелян, докато съпругата му, също заподозряна във връзки с ИДИЛ, е била ранена и арестувана
Русия се готви за преговори със САЩ по спорни теми, като Украйна
Зам.-министърът на външните работи на Русия Сергей Рябков изтъкна, че администрацията на президентта на Съединените щати Доналд Тръмп все повече обвързва напредъка по двустранните въпроси с усилията за уреждане на конфликта в Украйна
След скандала с Тръмп Мелони поиска нормализация на отношенията със САЩ
Тя изтъкна, че двете системи - европейска и американска - има толкова дълга и солидна история на сътрудничество, която не може да бъде изтрита и предоговаряна заради дискусия в социалните мрежи