1 Февруари, 2026

УНИАН: Жената на Дмитрий Песков открадна песен от украинска певица

УНИАН: Жената на Дмитрий Песков открадна песен от украинска певица

Дмитрий Песков, снимка: БГНЕС

Откраднаха песен на украинската певица Кристина Солови, наречена „Тримай“. Тя беше цинично преведена на руски и изпълнена по време на представянето на фигуристка в шоуто на съпругата на прессекретаря на Путин Дмитрий Песков- Татяна Навка, пише УНИАН. Тя притежава империя от недвижими имоти на стойност над 10 милиона долара. Песента беше изпълнена в шоуто „Вечери във фермата“. Руската фигуристка Камила Валиева изпълни композицията на украинката „в образа на Одарка“. Солови вече отговори на циничната постъпка на руснаците: „Получих много оценки от вас във видеото на Навка. Това не е първата кражба на мои произведения от рашисти. И ние не говорим за кражба на една песен. Говорим за присвояване на културните наследство на украинците. Наясно съм, че няма да е лесно да осъдим извършителите. Обръщам се към всички украинци, включително и в чужбина, да ми помогнат да открия и идентифицирам юридическите лица, замесени в това „шоу“. Украинската песен е оръжие. И това е случаят, когато трябва да се обединим, за да вземем нашето”, подчерта певицата.

В шоуто имаше и циничен превод на песента „Нич яка мисячна“, изпълнена от предателката на Украйна Ани Лорак. Нека отбележим, че съпругата на Песков Татяна Навка е родом от украинския Днепър. Самата тя активно подкрепя руската война срещу Украйна. Откраднаха  и известен украински сериал
Руснаците откраднаха украинския сериал „Да хванеш Кайдаш“ – епизодите се появиха в руски пиратски сайтове. В същото време там бяха фотошопирани плакатите на сериала. Сериалът е преведен и на руски.

Сподели:

Коментари (0)

Сватбата на Крали Марко оживя в опера по музика на Джендема и либрето на Владимир Левчев

Сватбата на Крали Марко оживя в опера по музика на Джендема и либрето на Владимир Левчев

Днес, на 30 януари в подземията на Софийските централни хали от 19.00 часа отвори врати за новата "Крали Маркова сватба" като камерна оратория

Почина звездата от "Сам вкъщи" Катрин О'Хара - майката на момчето Кевин

Почина звездата от "Сам вкъщи" Катрин О'Хара - майката на момчето Кевин

О’Хара е родена на 4 март 1954 г. Тя е канадско-американска актриса, комедиантка и сценаристка, чиято кариера продължи повече от петдесет години.

Стефан Иванов представя днес романа „И избави нас от лукавия“

Стефан Иванов представя днес романа „И избави нас от лукавия“

Думите му раждат образи, а картините, които рисува, са ярки и впечатляващи. Действието – емоционално завладяващо,  казва за новата му творба Емилия Цанкова, писател и театрален режисьор