17 Юни, 2026

Здравният министър Силви Кирилов: Бюджетът е приет, с 5% нарастват заплатите в здравеопазването

Силви Кирилов, снимка: архив

"Протестите на медиците за заплати през последните дни само ще задълбочат противоречията"

Министърът на здравеопазването Силви Кирилов заяви, че подкрепя желанието за по-високи заплати във всички структури на здравеопазването, но поиска от тези, които правят предложението да посочат източника на финансиране и да обосноват как исканото увеличение ще се отрази на инфлацията в България, предаде БНР. 

"Протестите на медиците за заплати през последните дни само ще задълбочат противоречията, без да ги решат" -  коментира министърът на здравеопазването в Шумен, където днес беше на посещение.

"Финансовият ресурс за 2025 година е определен със Закона за бюджета на Република България. Определен е бюджетът на Националната здравноосигурителна каса. Има предвидени от бюджета 5% за увеличаване на фонд "Работна заплата" за всички структури в здравеопазването. Аз подкрепям желанието за по-високи заплати, но моля тези, които правят предложението, да посочат източника на финансиране и да обосноват как исканото увеличение ще се отрази на инфлацията в България." - заяви Силви Кирилов.

Министърът на здравеопазването днес посети Многопрофилната болница за активно лечение (МБАЛ) в Шумен. Повод за визитата му е изпълнението на инвестиционната програма на лечебното заведение през 2024 г. Той бе придружаван от изпълнителния директор на болницата д-р Димитър Костов.

Сподели:
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.

Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Коментари (0)