18 Юни, 2026

Ураганът „Дориан“ взе първа жертва – 7-годишно момче на Бахамите

Ураганът „Дориан“ взе първа жертва – 7-годишно момче на Бахамите

Щатът Флорида в готовност да посрещне природното бедствие

Седемгодишно момче стана първата жертва на урагана „Дориан“, докато неговите ветрове със скорост около 354 км/ч сеят разрушение на Бахамските острови, пише британското издание Mirror.

Лачино Макинтош се е удавил, когато неговото семейство се е опитало да напусне дома си в Абако, съобщават местните медии. Неговата сестра е в неизвестност. Не се дава повече информация за малчуганите или техните роднини.

Очаква се ураганът от 5-та категория да бушува над островите близо два дни, докато, както се очаква, не достигне бреговете на гъстонаселения американски щат Флорида.

Сподели:
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението

Плетенчук: За руснаците започва ад!  Готвят се за украински десант в Крим

Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим

„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС

Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

Коментари (0)